Novinky zo sveta IT - Barimpex

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

BSA rozbehla rozsiahle kontroly firiem na Slovensku

Publikoval Juraj Baránek v IT · 18/9/2013 13:21:57
Tags: KontrolyBSAnaSlovensku
Spoločnosť BSA | The Software Alliance zastupuje popredných svetových výrobcov softvéru a na celom svete bojuje proti softvérovému pirátstvu. Aj na Slovensku vyvíja svoje pravidelné aktivity pomocou edukačných kampaní, ktoré upozorňujú na riziká spojené s používaním nelegálneho softvéru. BSA sa pri kampani, ktorú spustila v októbri, zamerala hlavne na malé a stredné podniky po celom Slovensku.

Podľa BSA je na Slovensku legálny softvér štvornásobne ekonomicky výhodnejší ako pirátsky

Publikoval Juraj Baránek v IT · 18/9/2013 10:54:56
Nová štúdia BSA | The Software Alliance a INSEAD, jedna z najlepších obchodných škôl na svete, zistili, že zvýšenie používania riadne licencovaného softvéru by malo pre slovenské hospodárstvo väčší efekt ako umožnenie obdobného nárastu používania pirátskeho softvéru. Jednopercentný nárast v používaní licencovaného softvéru by navýšil národný produkt o približne 97 miliónov euro v porovnaní s 22,5 miliónmi euro pri rovnakom zvýšení pirátskeho softvéru — takže riadne licencovaný softvér by poskytol dodatočnú hospodársku hodnotu vo výške 74,6 miliónov euro.

Nová zrkadlovka od Canonu

Publikoval Juraj Baránek v IT · 16/9/2013 15:15:01
Tags: CanonEOS70D
Canon predstavil prírastok do svojej rady EOS - prístroj EOS 70D. Táto zrkadlovka je určená pre začínajúcich fotografov, ktorí chcú posunúť kvalitu svojich fotografií na ďalšiu úroveň. Obsahuje novú zobrazovaciu technológiu Canon a kreatívne funkcie pre bezdrôtovú komunikáciu. Model je citlivý a univerzálny fotoaparát vhodný pre zachytenie okamihov na snímkach a Full HD videu.

Lenovo IdeaPad G510 - nový notebook

Publikoval Juraj Baránek v IT · 16/9/2013 12:36:59
Tags: LenovoIdeaPadG510
Spotrebiteľskú radu IdeaPad spoločnosti Lenovo rozšíril nový model, 15'' notebook IdeaPad G510, ktorý ponúka výkon podporený najnovšou generáciou procesorov Intel Core, celú radu užitočných funkcií pre kancelárske práce a dizajn v elegantnom čiernom prevedení.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky